dobre biuro rachunkowe w Gdańsku

dobre biuro rachunkowe w Gdańsku

Straciłem robotę stacjonarną, umiejętności mam, więc chciałbym wejść w biznes, ale gdzie szukać pomocy optymalizacyjnej, żeby to miało ręce i nogi wszystko pod kątem formalnym. Zaznaczę, że zawodowo jestem związany z Gdańskiem.

Fiszerrr

Posty: 2

 
Kadrowo-płacowy dział raczej obowiązkowo, bo teraz tylko na zleceniach, albo umowa o pracę. Nawet dzieło trzeba rejestrować, co jest absurdalne. Wszystko robią, żeby życie utrudnić. Ja nie wiem, ile przeciętna księgowa musi teraz ogarnąć rzeczy, żeby wszystko się spinało.

090913123

Posty: 3

 
Ogólnie to sam księgowałem, na zasadzie abonamentu pod program online, ale jednak kontakt z księgową czasami stacjonarny się przydaje. Ja już nie łapię, o co chodzi w większości przepisów. Tyle się zmienia rzeczy, czasami na podstawie głupich komunikatów medialnych, że to już cyrk.

Hihotek

Posty: 23

 
Możesz sobie konsultacje podatkowe ogarnąć mailowo przez https://biurorachunkowe.org.pl/, a to duże ułatwienie, bo mi się nie chce jeździć najczęściej, tylko opisuję problem i dostaję rozwiązanie. Fajna sprawa, bo bardzo duża wiedza głównej księgowej tam, mocna specjalizacja i zorientowanie w najnowszych rzeczach. Pytałem o zatrudnienie cudzoziemców, o preferencyjne warunki opłacania zusu, o przekształcenie w spółkę, o Nowy Ład niedawno. Merytoryczna współpraca.

simeone

Posty: 7

 
Zmiany podatkowe nadchodzą. Najgorzej, że nie będzie się dało odliczyć składki zdrowotnej od podatku. Robiłem symulacje i trzeba będzie szukać księgowej do przekształcania działalności. Nie zostało dużo czasu na podjęcie sensownej decyzji.

CHatka-eKo

Posty: 9

 
Prowadzenie działalności coraz trudniejsze, a duży ZUS to absurd. Klin podatkowy też rośnie. Nie wiem, jak ludzie jeszcze funkcjonują. No i trzeba lecieć już w księgowość stacjonarną, a nie jakieś półautomatycznie formy, bo po prostu za duże ryzyko.

apepsi1983

Posty: 31