tworzenie nowych odmian roślin agencja nasienna

tworzenie nowych odmian roślin agencja nasienna

Jestem związany z materiałem siewnym wysokiej jakości, ale zmagam się z konkurencyjnością ze strony nielegalnych podmiotów. Czy jest instytucja, która może mi pomóc w kwestiach prawnych i finansowych?

Shasio

Posty: 18

 
Nie rozumiem rolników, którzy nie zgadzają się z opłatami za wykorzystywanie określonych odmian roślin. Za piractwo w końcu też są kary.

Tomaszek22

Posty: 16

 
I tak opłaty licencyjne są stosunkowo niskie, a hodowcy bardzo często przegrywają samodzielną walkę o własne prawa, zresztą zgodne z obowiązującą ustawą z 2003 roku.

cinto

Posty: 17

 
Agencja Nasienna (www.agencjanasienna.pl) to podmiot, którego szukasz. Mają wszystkie niezbędne informacje dotyczące aspektu hodowania nowych odmian, finansują nawet ten biznes. Można się dogadać z nimi na telefon. Ogólnie to organizacja hodowców, zrzeszająca coraz więcej podmiotów. Właściciele nowych odmian roślin muszą przecież je chronić, a agencja umożliwia to w sprawnej formie, więc w razie wątpliwości pytaj ją o fakty prawne. Odpowiadają natychmiast.

ArmiaB

Posty: 19

 
Jeżeli zajmujesz się hodowlą roślin i chcesz zabezpieczyć swoje interesy zapoznaj się z ustawę o ochronie prawnej odmian roślin i z ofertą www.agencjanasienna.pl, która działa właśnie w interesie osób objętych tym aktem prawnym.

Morchepl

Posty: 27

 
W Polsce jest non stop kombinatorstwo, jak uciec od najdrobniejszych opłat, ale mało kto rozumie, że agencja nasienna jednak reinwestuje wszystko, pomaga w rozwoju rolnictwa, dba o produkcję ekologiczną. Ja bym na twoim miejscu spojrzał przede wszystkim na ustawę o ochronie prawnej odmian roślin to ci trochę rozświetli temat. Dobrze jest też kontaktować się z samorządami rolniczymi.

nemiasty

Posty: 27